Kırkayaklar Timsah Yaparsa | A Sexy Position From Bursa

Soru: Bir şeyi kırk kere söylersen olurmuş. Türk tavla ailesi olarak sevgili Ali Çetin Belene ‘ye Türkiye ‘nin en iyi oyuncusu dedik durduk senelerce ve oldu. Bal yapmayan arı artık bal da yapıyor. Geçtiğimiz Bursa turnuvasında finale yükselerek tavla bilmenin yanı sıra kazanmayı da öğrendiğini bir kere daha gösterdi. Ancak turnuva esnasında ağlayarak bir pozisyon anlattı. Marsa giderken yolda kalmış. Her dünyalının harcı değildir marsa gitmek 🙂 İşte o seksi pozisyon. Sıra Siyah’ta, 7’lik maçta 3-1 önde iken küp kararı nedir?

Question: Here is a position from last weekend’s Bursa tournament. What we always called “Best Turkish Player” Ali Çetin Belene brought this to light. Thanks Ali!

Black on roll. 7pt match, score is 3-1 for Yellow (4 away 6 away). Cube decision?

Cevap: Ali ya bizi tufaya getirmek için ya da hakikaten yanıldığı için aşağıdaki pozisyonun Küp / Pas olması gerektiğini düşündüğünü belirtti. Biz de normalde fazla ağlamayan bu usta oyuncuyu saygıyla dinledik. İçimizde “Ali bile bazen yanılıyor” gibi bir sevinç yükseldi, belli etmedik. Ancak eve dönüp de pozisyonu tartıya koyunca işler değişti. Ucundan küp önerisi ve kolay bir alış çıktı. Marsa gidip maçı bitirmek doğru fikir. Ancak tavla öyle aşk gibi kesin bir şey değildir 🙂

Answer: Ali thought it should be a pass. However it is an easy take. Things happened and Ali lost this game. Going for gammon to finish match was a correct idea. But this is backgammon, things happen. “Zardır vardır” (in dice we don’t trust)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *